www.pestouni.czInformační systém Sdružení pěstounských rodin
Den pěstounských rodin

Variabilní symbol: 18108

Typ akce: Den pěstounských rodin

Počet hodin vzdělávání: 3

Termín:
15.12.2018

Místo:
KD Šeříkovka

Lektor: Duo Dubnička-Lahoda
Tato zkušenostmi ostřílená autorská dvojice si zakládá na kreativitě, hravosti, legraci, melodické muzice a hravých textech. Píší a hrají písničky jak pro dospělé, tak i pro děti, jak veselé, tak i romantické. Zdeněk strávil léta v opeře a Vilém je činoherní herec a režisér, a proto mají rádi komunikaci s diváky a při vystoupeních vždy panuje příjemná atmosféra. Vilém Dubnička (autor textů): Pochází z Hustopeč nad Bečvou, takže je vlastně tak trochu Valach! Vystudoval Obchodní akademii ve Valašském Meziříčí, ale to byl omyl. Absolvoval činoherní herectví na DAMU a deset let hrál v činohře Divadla J. K. Tyla v Plzni. Pak se stal režisérem a založil festival Divadelní léto pod plzeňským nebem. Moderuje pořad Cyklotoulky/Běžkotoulky na ČT Sport, je na volné noze, hraje, zpívá, píše písničky a je to veselý muž. Zdeněk Lahoda (autor hudby): Žil odmala v Horšovském Týně, takže je vlastně tak trochu Chod! Vyučil se výrobě a opravě hudebních nástrojů v Kraslicích, ale jeho nejlepším nástrojem je hlas. Deset let zpíval v opeře Divadla J. K. Tyla v Plzni, založil mužské vokální kvinteto Hlasoplet, Sdružení Ty a Já a dětský sbor Lahoda. Nyní je na volné noze, hraje, zpívá, píše písničky a je to veselý muž. www.dubnicka-lahoda.cz/

Kdy a kde:
Dne 15. 12. 2018 od 10:00 do 13:00 hod.
Kulturní dům Šeříkovka, Šeříková 13, 326 00 Plzeň.

Cena:
Rodiny s dohodou u SPR: ZDARMA

Informace o programu:
Na každoročním předvánočním setkání se můžete těšit na vystoupení Duo Dubnička-Lahoda, dětského kouzelníka a vystoupení plzeňského folklórního souboru JISKRA.

Na místě bude pro vás připraveno občerstvení od Kačaby.

Pokud se budete chtít pochlubit s vlastnoručně upečeným cukrovím, budeme moc rády. A jistě to oceníme nejen my, ale i ostatní přítomní.

Děti dětem:
Za poslední roky se stalo tradicí, že se naše organizace zapojovala do vánoční akce Dárkové krabice od bot. Vzhledem k tomu, že se této akce účastnilo více a více lidí a organizačně tak byla stále náročnější, rozhodla se plzeňská zakladatelka z osobních i pracovních důvodů již akci nepořádat v takovém rozsahu, jak bylo zvykem. Jelikož jsme v Poradně již nějakou dobu uvažovaly nad tím, že bychom rády dětem ukázaly nejen radost z dostávání dárků, ale zejména radost z jejich dávání, z toho, že mohou někoho obdarovat a vykouzlit tak úsměv na tváři někomu dalšímu, proto jsme se ruku v ruce s omezením akce Dárkových krabic od bot rozhodly, že letošní předvánoční setkání pojmeme trochu jinak.

Rády bychom, aby si každé dítě, které přijde na Den pěstounských rodin, připravilo dáreček, kterým pak bude obdarován někdo další, nějaké z přítomných dětí. Dárky můžete společně vyrobit, vybrat nějakou z hraček, se kterou si už vaše dítě nehraje a která je stále v pěkném stavu, či dárek můžete koupit (prosíme však o to, abyste nekupovali příliš drahé věci, maličkost do stokoruny jistě potěší stejně). Mějte také na paměti, že dárečky bude mezi děti náhodně rozdávat folklorní soubor Jiskra, nebude tak možné dárky rozlišit ani podle pohlaví, ani podle věku. Rovněž není možné dát dárek konkrétnímu dítěti, pokud se chcete obdarovat navzájem s přáteli, volte prosím jinou příležitost (nechceme, aby to bylo jiným dětem líto). Vybírejte tedy neutrální dárky, které by mohly potěšit každého.

Dárky se budou vybírat při příchodu a mezi děti budou rozdány na závěr programu.