www.pestouni.czInformační systém Sdružení pěstounských rodin
Jak na ADHD u dětí

Variabilní symbol: 19006

Typ akce: Seminář

Počet hodin vzdělávání: 3

Termín:
18.05.2019

Místo:
Vzdělávací místnost SPR Praha, Ostrovského 253/3, Praha 5

Lektor: PhDr. Mgr. Petr Štípek
PhDr. Mgr. Petr Štípek je psycholog, psychoterapeut a supervizor s praxí v individuální, párové, rodinné a skupinové psychoterapii. Kromě své soukromé praxe pracuje také na ambulantním oddělení Střediska výchovné péče v Praze, kde se věnuje především dětem s poruchami chování. Považuje se za eklektika, tj. nevyužívá jeden obecný terapeutický přístup, ale věří na vytváření tzv. „psychoterapie na míru“ pro každého člověka podle jeho potřeb. Vystudoval Psychologii a Teorii a filozofii komunikace, absolvoval několik psychoterapeutických a supervizních výcviků a kurzů. Je autorem knihy "Dítě na zabití" a spoluautorem knihy "Kognitivně behaviorální terapie v praxi". Zajímají ho egyptologie, filosofie, světová mytologie, knihy, kanoistika, stolní tenis, badminton, cestování, divadlo a film.

Kdy a kde:
V sobotu 18. května 2019 od 10.00 do 13.00 ve vzdělávací místnosti SPR Praha, Ostrovského 253/3 (Ženské domovy), Praha 5- Smíchov, 3. patro, místnost č. 3082.

Program:
ADHD je dnes hodně skloňovaný pojem. Setkáváme se s ním téměř každý den. Co ale vlastně tato zkratka znamená? Jaká je její odlišnost od jiných, jako jsou např. poruchy chování nebo učení? Jak se ADHD projevuje? Mám si dělat velké starosti? Kdo z odborníků mi pomůže a jak se v tom všem vyznat? Co z mého dítěte bude a jsou na to nějaké léky? To jsou nejběžnější otázky, které si nejeden rodič, pěstoun nebo vychovatel klade. Právě na ně se bude snažit přednáška odpovědět. Stejně tak se zaměříme i na to, jak s dítětem komunikovat a co každé dítě (nejen s ADHD) potřebuje.

Cena:
Pro rodiny s dohodou se SPR – zdarma.
Pro rodiny, které mají uzavřeny dohodu s jinou organizací – 540 Kč.

Další informace a objednávky jiných organizací:
Mgr. Zora Knížková
Sdružení pěstounských rodin z.s.
Ostrovského 253/3
150 00 Praha 5
knizkova@pestouni.cz
778 725 470
Dat. schránka: auuu8y3