www.pestouni.czInformační systém Sdružení pěstounských rodin
Jak pomáhám dítěti utvářet a hledat jeho vlastní identitu

Variabilní symbol: 19011

Typ akce: Vícedenní seminář 18

Počet hodin vzdělávání: 18

Termín:
12.04.2019 - 14.04.2019

Místo:
Hotel Elma Srbsko u Karlštejna

Lektor: Mgr. Petr Vaněk
Motto: "Když chceš postavit loď, nemusíš nahánět chlapce, aby připravili dřevo a nemusíš jim rozdělovat práci. Stačí, když v nich probudíš touhu po nekonečném moři"/ A.de Saint Exupery. Vystudoval psychologii, absolvoval další vzdělání v gestalt psychoterapii, zážitkové pedagogice a koučinku. Věnuje se oblasti osobnostního rozvoje. Při své práci psychoterapeuta a kouče se setkává jak s dospělými, tak s dětmi. Baví ho hledat cesty, jak podporovat přirozené učení dětí ve školách a při jejich rozvoji v rodinném prostředí. Pracoval v pedagogicko-psychologické poradně, nyní působí na více školách jako školní psycholog. Semináře pro pěstouny vede 5 let.

Kdy a kde:
12. 4. 2019 od 18 hodin – 14. 4. 2019 do odpoledních hodin v hotelu Elma, V Chaloupkách 179, Srbsko. Místo je dostupné z Prahy vlakem nebo autem.

Upozorňujeme, že je nutné dodržet celou délku programu a pobytu. Program je koncipován jako skupinový a je nutné jej absolvovat v celku. Pozdější příjezd nebo dřívější odjezd účastníků působí rušivě.
hotelelma.cz/

Program:
Lektor se s vámi bude zamýšlet na tím, jak provázíme a můžeme provázet dítě na jeho cestě hledání odpovědí na tyto otázky:
- Kdo jsem?
- Kým bych chtěl být?
- V čem vynikám?
- Kam patřím?
- Kde je moje místo mezi ostatními?
Vzdělávací program je veden interaktivní formou. Velký prostor je věnován sdílení a výměně zkušeností.

Program pro děti:
Je určen pro děti od 3 let věku, které jsou schopny účastnit se skupinového dětského programu. Individuální hlídání dětí není možno zajistit.
Program pro děti zajišťují zkušení lektoři s dlouholetou praxí a je přizpůsoben věku dítěte a jeho možnostem. Posiluje pozitivní sebehodnocení a týmovou spolupráci.
Prosíme, aby děti, které se budou účastnit dětského programu, měly k dispozici batůžek, láhev na pití, sportovní oblečení a obuv, dále vybavení do deště (nepromokavá obuv, pláštěnka).

Ubytování:
Ubytování je zajištěno v hotelu Elma převážně ve dvoulůžkových pokojích s přistýlkou. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení.
Ubytovávat se můžete od 16 hodin, v 18.00 se začíná večeří a prvním blokem vzdělávání.

Stravování:
Zajištěna je plná penze v restauraci hotelu počínaje páteční večeří a konče obědem v neděli. Pro děti do 18 let budou připraveny svačiny. Pitný režim zajišťují pěstouni.

Cena vzdělávání:
3240 Kč / 18 hodin vzdělávání (nehradí rodiny s dohodou uzavřenou se SPR)

Cena dětského programu:
1440 Kč / 1 dítě / 18 hodin (hradí organizace, se kterou má rodina uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče)

Cena ubytování s plnou penzí:
Dospělý: 1740 Kč
Dítě do 9 let: 1520 Kč
Dítě od 10 do 18 let: 1840 Kč
(hradí po domluvě organizace nebo pěstouni)

Další informace a objednávky jiných organizací:
Mgr. Zora Knížková
Sdružení pěstounských rodin z.s.
Ostrovského 253/3
150 00 Praha 5
knizkova@pestouni.cz
778 725 470
Dat. schránka: auuu8y3

Akce je obsazená.