www.pestouni.czInformační systém Sdružení pěstounských rodin
Kdy a kde:
31. 5. 2019 od 18 hodin – 2. 6. 2019 do odpoledních hodin, v hotelu Zámek Berchtold, Hlavní 6, Kunice – Vidovice. Místo je dostupné z Prahy autem nebo autobusem. Okolí zámku je velmi vhodné pro děti.
Upozorňujeme, že je nutné dodržet celou délku programu a pobytu. Program je koncipován jako skupinový a je nutné jej absolvovat v celku. Pozdější příjezd nebo dřívější odjezd účastníků působí rušivě.
zamekberchtold.cz/kontakty-2/

Program:
Děti, jejichž start do života nebyl jednoduchý, mívají specifické obtíže ve vztazích i v chování. Mohou mít nejisté citové vazby, sníženou sebedůvěru a nedůvěřovat ani okolnímu světu. V jejich chování se pak často objevuje hyperaktivita, poruchy pozornosti a učení, mohou mít problémy s respektováním hranic druhých lidí, hůře prožívat a rozlišovat emoce, objevuje se agresivita, sebepoškozování, promiskuita či jiné poruchy chování.
Proč běžné rodičovské zkušenosti v pěstounské rodině často nestačí? Co stojí za problematickým chováním našich dětí? Jaké postupy ve výchově mohou působit léčivě na dětskou duši a pomoci snazší komunikaci v rodině? Jak být pro dítě bezpečným majákem, který ustojí i divoké bouře emocí?

Program pro děti:
Je určen pro děti od 3 let věku, které jsou schopny účastnit se skupinového dětského programu. Individuální hlídání dětí není možno zajistit.
Program pro děti zajišťují zkušení lektoři s dlouholetou praxí a je přizpůsoben věku dítěte a jeho možnostem. Posiluje pozitivní sebehodnocení a týmovou spolupráci.
Prosíme, aby děti, které se budou účastnit dětského programu, měly k dispozici batůžek, láhev na pití, sportovní oblečení a obuv, dále vybavení do deště (nepromokavá obuv, pláštěnka).

Ubytování:
Hotel poskytuje ubytování v moderně a pohodlně vybavených pokojích převážně s vlastním sociálním zařízením. V ceně ubytování je wifi a parkování zdarma, dále možnost vstupu do Dětského ráje a minizoo, možnost prohlídky vesnického muzea a vnitřních prostor zámečku. V areálu je dětské brouzdaliště a zrekonstruovaný rybník vhodný ke koupání.
Ubytovávat se můžete již od 15 hodin, v 18.00 se začíná večeří a prvním blokem vzdělávání.
zamekberchtold.cz/o-zamku/

Stravování:
Zajištěna je plná penze v restauraci hotelu počínaje páteční večeří a konče obědem v neděli. Pro děti budou připraveny svačiny. Pitný režim zajišťují pěstouni.

Cena vzdělávání:
3240 Kč / 18 hodin vzdělávání (nehradí rodiny s dohodou uzavřenou se SPR)

Cena dětského programu:
1440 Kč / 1 dítě / 18 hodin (hradí organizace, se kterou má rodina uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče)

Cena ubytování s plnou penzí:
2320/dospělý i dítě (hradí po domluvě organizace nebo pěstouni)

Další informace a objednávky jiných organizací:
Mgr. Zora Knížková
Sdružení pěstounských rodin z.s.
Ostrovského 253/3
150 00 Praha 5
knizkova@pestouni.cz
778 725 470
Dat. schránka: auuu8y3

Akce je obsazená.