www.pestouni.czInformační systém Sdružení pěstounských rodin
Soužití celé rodiny

Variabilní symbol: 19018

Typ akce: Vícedenní seminář 24

Počet hodin vzdělávání: 24

Termín:
24.05.2019 - 26.05.2019

Místo:
Rekreační zařízení Vyhlídka, Blansko-Češkovice

Lektor: Mgr. Jiří Šupa, Ph.D.
V roce 2012 ukončil postgraduální vzdělávání v psychologii (titul Ph.D.), stejně tak jako výcvik v rodinné terapii psychosomatických poruch u MUDr. Chvály a PhDr. Trapkové-Chválové, dále absolvoval psychodynamicky orientovaný výcvik SUR. Stále navštěvuje další kurzy a semináře, protože je přesvědčený, že člověk se učí až do konce svého života. Pracuje jako odborný vedoucí služeb v organizací Práh jižní Morava, spolupracoval a spolupracuje s řadou institucí a organizací jako Podané ruce,Armáda spásy a dalších Mimo poradenskou praxi od roku 2005 učí na Masarykově univerzitě předměty zaměřené na psychoterapii a sociální práci na různých fakultách. Publikuje odborné články, recenze, populární články, přednáší na konferencích a pro veřejnost. Oblasti náhradní rodinné péče se věnuje posledních pár let jako lektor vzdělávání pro pěstouny.

Náplň vzdělávacího víkendu
V rámci setkání získají účastníci větší porozumění tvorbě vztahů v rodině a jejich vývoji. Rodina má určité vývojové fáze, její funkce se proměňuje a rozvíjí se také jednotlivé pozice členů rodiny. Komunikace mezi členy rodiny je užitečným způsobem, jak v rodině společně růst, rozumět si a zkvalitňovat vztahy mezi sebou. Je běžné, že se v životě rodiny objevují napínavé momenty a zádrhely, které se někdy ukazují v psychosomatických potížích některých členů rodiny a je důležité se jim snažit porozumět. Účastníci setkání budou také rozumět vývojovým a podpůrným procesům v rodině.

Zaměříme se zejména na tyto oblasti:

a) vztahy v rodině, jejich dynamika a pozice členů rodiny
b) emoce ve vztazích a komunikace
c) psychosomatické souvislosti nemocí v rodině
d) podpora pozitivních vývojových procesů v rodině

Zaměření
Zaměřeno na příbuzenskou PP

Program pro děti
Je určen pro děti od 3 let věku, které jsou schopny účastnit se skupinového dětského programu. Individuální hlídání dětí není možno zajistit.
Program zahrnuje výtvarné a sportovní aktivity, v případě příznivého počasí výlety po okolí.

Ubytování a strava
Ubytování je ve 2 - 6-ti lůžkových pokojích s balkonem nebo terasou, na každém pokoji nebo každých dvou pokojích je k dispozici koupelna se sprchovým koutem a toaleta.

Důležité upozornění:
- V pátek bude možné se ubytovat až po obědě. Věci je možno do té doby ponechat ve vzdělávací místnosti.
- Je nutné vzít si s sebou mýdlo a ručníky

Zajištěna je plná penze v restauraci rekreačního střediska počínaje pátečním obědem a konče obědem v neděli. Pro děti je zajištěno také pitný režim a svačiny.

www.vyhlidka-blansko.cz/

Cena vzdělávacího víkendu
Pro pěstouny s dohodou se Sdružením - bez poplatků.

Pěstouni s dohodou u jiné organizace (hradí pěstoun anebo doprovázející organizace)
Ubytování a strava - dospělá osoba: 1.385Kč
Ubytování a strava - dítě do 15let: 1.255Kč
Ubytování a strava - dítě od 15let: 1.350Kč

Cena vzdělávacího programu 24h/osoba: 4.320Kč
Cena programu pro děti 24h/dítě: 1.920Kč

Organizační pokyny
Vzdělávací program začíná v pátek v 10 hodin a končí v neděli v odpoledních hodinách. Prosíme účastníky, aby svůj příjezd naplánovali tak, aby stihli před začátkem vzdělávání předat dětí asistentům, případně se ubytovat.
Upozorňujeme, že je nutné dodržet celou délku programu a pobytu. Pozdější příjezd nebo dřívější odjezd účastníků působí rušivě.
Dětem doporučujeme vzít s sebou oblečení na ven, batůžek a láhev na pití.