www.pestouni.czInformační systém Sdružení pěstounských rodin
Dítě s citovou deprivací a terapeutický přístup v rodině

Variabilní symbol: 19019

Typ akce: Vícedenní seminář 24

Počet hodin vzdělávání: 24

Termín:
31.05.2019 - 02.06.2019

Místo:
Hotel Myslivna, Nedvědice

Lektor: PhDr. Jeroným Klimeš, Ph.D.
Získal titul magistra v oboru hydrogeologie a inženýrské geologie a v oboru psychologie také doktorát ze sociální psychologie na Karlově univerzitě v Praze. V průběhu své profesní kariéry vyučoval policejní psychologii studenty v osmnáctiměsíčním pomaturitním studiu na střední policejní škole, vyučoval etiku na 3. lékařské fakultě UK, posuzoval zájemce o osvojení dětí pro Městské centrum sociálních služeb Praha, zkoumal psychologické dopady neplodnosti, věnoval se psychologickému poradenství zaměřenému zejména na rodinné vztahy, zabýval se církevně-pastorální psychologií. V roce 2006 pracoval jako konzultant pro veřejného ochránce práv a vyučoval psychologii na Filozofické fakultě UK. V médiích se vyjadřuje například k tématům korupce, policejních zásahů nebo partnerských vztahů. Napsal nejméně dvě knihy a řadu příruček, příspěvků a dalších materiálů. Od roku 2003 je ženatý, má 2 dcery a syna.

Zaměření
Zaměřeno na klasickou PP

Program pro děti
Je určen pro děti od 3 let věku, které jsou schopny účastnit se skupinového dětského programu. Individuální hlídání dětí není možno zajistit.
Program zahrnuje výtvarné a sportovní aktivity, v případě příznivého počasí výlety po okolí.

Ubytování a strava
Ubytování je zajištěno převážně ve 2 až 3 lůžkových pokojích různých kategorií a apartmánech, všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením.

Stravování: zajištěna je plná penze v hotelu Myslivna počínaje pátečním obědem a konče obědem v neděli. Pro děti je zajištěn pitný režim a svačina. Pro dospělé druhá večeře formou pomazánky s chlebem.
www.hotelmyslivnanedvedice.cz/

Cena
Pro pěstouny s uzavřenou dohodou se SPR - bezplatně.

Pro pěstouny s dohodou u jiné organizace:

Ubytování a strava, dospělá osoba - 1.500Kč
Dítě 3-6let 820Kč
Dítě 6-12let 900Kč
Dítě od 12let 1.550Kč

Vzdělávání, 24h - 4.320Kč/účastník
Program pro děti, 24h - 1.920Kč/dítě

Upozorňujeme, že děti do 3let jsou ubytované bez nároků na lůžko a stravu ze strany ubytovatele. Pokud požadujete stravu a lůžko pro dítě do 3let, je nutné tuto skutečnost uvést v poznámce k přihlášce.

Organizační pokyny
Vzdělávací program začíná v pátek v 10 hodin a končí v neděli v odpoledních hodinách. Prosíme účastníky, aby svůj příjezd naplánovali tak, aby stihli před začátkem vzdělávání předat dětí asistentům.
Upozorňujeme, že je nutné dodržet celou délku programu a pobytu. Pozdější příjezd nebo dřívější odjezd účastníků působí rušivě.
Dětem doporučujeme vzít s sebou oblečení na ven, batůžek a láhev na pití.