www.pestouni.czInformační systém Sdružení pěstounských rodin
Životní historie dítěte v NRP a rozvoj jeho zdravé identity

Variabilní symbol: 19083

Typ akce: Vícedenní seminář 18

Počet hodin vzdělávání: 18

Termín:
20.09.2019 - 22.09.2019

Místo:
Hotel Elma Srbsko u Karlštejna

Lektor: PaedDr. Petra Pávková, Mgr. Vladimír Vácha
PaedDr. Petra Pávková je speciální pedagožka, která se věnuje celý profesní život pěstounským a adoptivním rodinám. Specializuje se na kontakt dětí v náhradní rodinné péči s jejich biologickými příbuznými. V současnosti pracuje v organizacích Dobrá rodina a Sefam. Vychovala čtyři děti, jedno z nich je osvojené. Mgr. Vladimír Vácha vystudoval sociální pedagogiku na FF UK v Praze. Od roku 1995 se věnuje primární prevenci na školách jako lektor různých organizací (ACET, ABATOP, KAM atd.). Je také externím lektorem Národního centra bezpečnějšího internetu (Saferinternet.cz). Svými přednáškami oslovil již bezmála 200 tisíc žáků a studentů. Přednáší ale také pro rodiče a pedagogy, spolupracuje s NIDV a dalšími organizacemi.

Kdy a kde:
20. 9. 2019 od 18 hodin – 22. 9. 2019 do odpoledních hodin v hotelu Elma, V Chaloupkách 179, Srbsko. Místo je dostupné z Prahy vlakem nebo autem.

Upozorňujeme, že je nutné dodržet celou délku programu a pobytu. Program je koncipován jako skupinový a je nutné jej absolvovat v celku. Pozdější příjezd nebo dřívější odjezd účastníků působí rušivě.
hotelelma.cz/

Program:
Program je veden interaktivní formou a velký prostor je věnován sdílení a výměně zkušeností.

Pátek a sobota:
Životní historie dítěte v NRP a rozvoj jeho zdravé identity (PeadDr. Petra Pávková)
Jak dítě vnímá své rodiče, kteří ho opustili? Máme s dítětem o jeho minulosti mluvit? Kdy začít? Co by dítě všechno mělo vědět? Je vhodné mluvit o všem, není lepší o některých věcech a událostech nemluvit? Jak mluvit o rodičích dítěte v případě, že spáchali trestný čin, jsou ve výkonu trestu apod.? A jak to vše souvisí s rozvojem zdravé identity dítěte?

Neděle:
Děti a internet (Mgr. Vladimír Vácha)
Co se děje v prostředí sociálních sítí a on-line her? Jaká rizika na děti v tomto prostředí číhají? Jak poznám závislost na virtuálním světě? Kdy může být činnost na internetu trestným činem? Co je kybergrooming, sexting, kyberšikana, fake news či netolismus?

Program pro děti:
Je určen pro děti od 3 let věku, které jsou schopny účastnit se skupinového dětského programu. Individuální hlídání dětí není možno zajistit.
Program pro děti zajišťují zkušení lektoři s dlouholetou praxí a je přizpůsoben věku dítěte a jeho možnostem. Posiluje pozitivní sebehodnocení a týmovou spolupráci.
Prosíme, aby děti, které se budou účastnit dětského programu, měly k dispozici batůžek, láhev na pití, sportovní oblečení a obuv, dále vybavení do deště (nepromokavá obuv, pláštěnka).

Ubytování:
Ubytování je zajištěno v hotelu Elma převážně ve dvoulůžkových pokojích s přistýlkou. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení.
Ubytovávat se můžete od 16 hodin, v 18.00 se začíná večeří a prvním blokem vzdělávání.

Stravování:
Zajištěna je plná penze v restauraci hotelu počínaje páteční večeří a konče obědem v neděli. Pro děti do 18 let budou připraveny svačiny. Pitný režim zajišťují pěstouni.

Cena vzdělávání:
3240 Kč / 18 hodin vzdělávání (nehradí rodiny s dohodou uzavřenou se SPR)

Cena dětského programu:
1440 Kč / 1 dítě / 18 hodin (hradí organizace, se kterou má rodina uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče)

Cena ubytování s plnou penzí:
Dospělý: 1740 Kč
Dítě do 9 let: 1520 Kč
Dítě od 10 do 18 let: 1840 Kč
(hradí po domluvě organizace nebo pěstouni)

Další informace a objednávky jiných organizací:
Mgr. Zora Knížková
Sdružení pěstounských rodin z.s.
Černá 13/1705
110 00 Praha 1
knizkova@pestouni.cz
778 725 470
Dat. schránka: auuu8y3

Akce je obsazená.