www.pestouni.czInformační systém Sdružení pěstounských rodin
Expedice do přírody

Variabilní symbol: 19104

Typ akce: Akce pro mladé

Termín:
04.10.2019 - 06.10.2019

Místo:
Putování šumavskou přírodou

Kdy a kde:
Expedice proběhne o víkendu 20. – 22. 9. 2019 a putovat budeme šumavskou přírodou. Budeme odjíždět společně z Prahy v odpoledních hodinách. Před expedicí proběhne v pátek 13. 9. 2019 v prostorách SPR Praha (Černá 13, Praha 1) setkání všech zájemců. Bude představen organizační tým a děti budou mít možnost zeptat se na vše, co je zajímá, a zároveň se poznat s ostatními dětmi. Časy budou upřesněny.

Informace o akci:
Expedice do přírody je pořádána ve spolupráci s Asociací pro terapii divočinou a dobrodružstvím v ČR, z.s. Je určena pro všechny děti z pěstounských rodin (svěřené i biologické) ve věku 12 – 15 let. Půjde o putování s batohem na zádech, spát se bude ve stanech, vařit na ohni. Pro případ špatného počasí je zajištěna chata jako útočiště pro možnost přespání.

Organizační zajištění:
Organizační tým bude tvořen za SPR Mgr. Barborou Čížkovou a dvěma odborníky se zkušenostmi s prací s dětmi z Asociace pro terapii divočinou. V týmu bude zdravotník, děti budou pojištěné. Lektoři z Asociace pro terapii divočinou mají zkušenosti s pořádáním podobných expedic tak, aby vše proběhlo pro všechny zúčastněné bezpečně.

Co je terapie divočinou?
Terapie divočinou jako taková vznikla ve dvacátých letech minulého století v Severní Americe. Hlavním nástrojem změny je vytvoření skupiny osob, která se společně vydává na putování krajinou. Účastníci mají možnost vnímat sami sebe z jiného úhlu pohledu, což je často spojeno se základní potřebou fungování v prostředí přírody. Na tuto nutnost je navázané učení se různým dovednostem (vaření venku, stavění stanu). Díky těmto aktivitám je účastník veden ke spolupráci s druhými. Účastník má možnost zkusit si jiný způsob chování, který může využít i po návratu domů.

Potřebné vybavení:
Přesný seznam věcí bude upřesněn. Rozhodně budou potřeba pevné turistické boty. Pokud nemáte k dispozici batoh, spacák, karimatku a stan (nebo některou z těchto věcí), zajistíme jejich zapůjčení.

Cena:
Pro děti z pěstounských rodin zcela zdarma.

Přihlašování:
Pokud máte zájem o to, aby se Vaše dítě zúčastnilo expedice, dejte nám vědět co nejdříve – nejpozději do 31. 8. 2019. Rezervace místa u Mgr. Barbory Čížkové na telefonu: 770 135 913 nebo emailu: cizkova@seznam.cz.

Přihlašujte se do 31. 8. 2019!

Akce je obsazená.