Co od nás děti opravdu potřebují?

Variabilní symbol: 24038

Typ akce: Seminář


Počet hodin vzdělávání: 3


Termín:

10.04.2024

Místo:

Poradna SPR, Na Zlatnici 144/8, Praha 4 - Podolí

Lektor: Ing. Marie Macounová, Bc. Lucie Smolíková

Ing. Marie Macounová

Od roku 2011 vedu rodinné centrum a podílím se na vytváření programů, přednášek, vedení skupin a školení. Jsem spoluautorkou a lektorkou v programech: Máma a táta pro 21. století, Spokojená na mateřské, Máma se vrací do práce, První kroky na mateřské, Víkend pro mámu a dceru a mnoho dalších. Snoubence připravuji na manželství již od r. 1988, v rodině i v rámci projektů rodinného centra. Absolvovala jsem množství kurzů a výcviků (LAROP, Kros, Výcvik pro pomáhající profese, Terapie partnerského vztahu, 5-letý výcvik v Remediu pro skupinovou dynamiku apod.). S manželem Pavlem máme 4 krásné dcery.

Bc. Lucie Smolíková

Vystudovala jsem andragogiku. V průběhu rodičovské dovolené jsem se stala spoluzakladatelkou mateřského centra a pracovala jako lektorka předškolní přípravy dětí. Po rodičovské dovolené jsem deset let pracovala v oblasti náhradní rodinné péče v doprovázející organizaci s pěstounskými rodinami. Prošla jsem řadou vzdělávacích programů zaměřených na práci s dětmi v náhradní rodinné péči, prevenci a komunikaci. V Rodinném centru Praha pracuji od roku 2010. Vedu víkendové pobyty pro matky a dcery, matky a syny, podílím se na letních pobytech, přednáškách a na vytváření programů centra. S manželem máme dospělého syna a dospívající dceru. Ve volných chvílích se věnuji turistice, kultuře a chodím cvičit do Sokola.

Kdy a kde:

Ve středu 10. 4. 2024, 16:00 - 19:00, ve vzdělávací místnosti SPR Praha, Na Zlatnici 144/8, Praha 4.

Program:

Během tohoto interaktivního semináře budeme společně prozkoumávat, co od nás naše děti opravdu potřebují, a hledat cesty, jak jim pomoci jejich potřeby naplnit. Zaměříme se i na to, proč někdy zahrnujeme děti tím, co bychom si sami jako děti přáli, bez ohledu na to, jestli se jedná i o potřeby našich dětí. Budeme hledat možnosti, jak děti doprovázet tak, aby se cítily přijaté, milované, cenné a dobře se jim u nás dařilo.

Cena:

Pro rodiny s dohodou se SPR – zdarma.
Pro rodiny, které mají uzavřeny dohodu s jinou organizací – 900,- Kč.

Podklady k platbě pro samoplátce:

Číslo účtu: 2700255345/2010
Variabilní symbol: 24038
Cena: 900,- Kč
Do zprávy pro příjemce uveďte: vaše příjmení, seminář 10.4.2024, Praha

Cenu semináře je v případě samoplátců třeba uhradit nejpozději týden před konáním.

Další informace a objednávky jiných organizací:

Mgr. Veronika Žlebková
Sdružení pěstounských rodin z.s.
Na Zlatnici 144/8
147 00 Praha 4
zlebkova@pestouni.cz
797 855 644
PřihláškaZpět